Prague Pride

21.08.2019

Festival Prague Pride neboli festival hrdosti se v Praze koná již od roku 2001, probíhá zhruba týden vždy v srpnu a je zakončen tradičním sobotním duhovým průvodem Prahou, který končí na Letenské pláni, kde následuje bohatý kulturní program.

V rámci tohoto festivalu se po celé Praze koná desítka kulturních, sportovních či společenských akcí, debat, ale i duchovních setkání. Nejvíce se jich uskuteční na známém Střeleckém ostrově. Vrcholem celého festivalu je pak "průvod hrdosti", kterého se každoročně účastní desítky tisíc lidí různých věkových skupin, národností a orientace. Účastníci průvodu často nesou duhové vlajky, transparenty s nápisy a přehlédnout se nedají ani originální kostýmy zúčastněných. Průvod doprovázejí desítky alegorických vozů, které jsou vypravovány nejrůznějšími LGBTQ organizacemi, korporacemi či politickými stranami.

Na voze firmy Ebay

Jedním z těchto vozů byl i vůz firmy eBay. S touto firmou spolupracuji již třetím rokem, jako DJ na firemní večírek za agenturu www.djs-nasvatbu.cz pravidelně zvučím a hraji na jejich Vánoční a firemní večírky a stejně jako minulý rok jsem se i tento mohl zúčastnit onoho průvodu a svou hudbou přispět k už tak skvělé náladě, která všude panovala. Vzhledem k tomu, že se jednalo o tak velkou akci, techniku jsem připravoval den předem. Bylo důležité, aby vše na voze bylo dokonale "připoutáno" a na svém místě. Na vůz jsem umístil 6 horních repro beden o síle 1200W a subwoofer o síle 1200W. Náš duhově nazdobený vůz s číslem 10 byl v sobotu 10.8. ve 12h připraven na Václavském náměstí k výjezdu. 

Samotný průjezd Prahou trval asi tři hodiny a i přesto, že nám počasí nepřálo, tak to průvod nijak neovlivnilo. Naprosto jedinečná atmosféra, tančící lidé a všudypřítomná skvělá nálada na nás brzo dolehla. Já i všichni na voze jsme si tu báječnou atmosféru perfektně užili a už teď se těším na příští ročník Prague Pride festivalu, kde jak doufám, opět nebudeme chybět :)