Svatební hra boty

Svatební hra Boty

Svatba by se měla nést ve znamení radosti a zábavy. Schází vám, inspirace? Vyzkoušejte svatební hru Boty. Zahrát si ji mohou nejen novomanželé, ale i svědci nebo rodiče ženicha a nevěsty. Jak se hra Boty hraje? Kdy je ideální ji začít hrát? A kdo by ji měl moderovat?

Jak se Boty hrají

Manželství je o schopnosti snášet v dobrém i zlém odlišné názory partnera. Novomanželé se možná ještě nestačili ve všech ohledech poznat. Hra Boty je ideální a nenásilný způsob, jak se to může podařit. Jak se hra Boty hraje? Nejprve posaďte novomanžele na židle zády k sobě. Novomanželé si následně zují a vymění jednu botu. Pokládejte jim předem připravené otázky. Je-li odpověď novomanželů "manželka", zvedne každý z nich v ruce dámskou botu. Pokud "manžel", zvednou botu pánskou.

Důležité je vymyslet otázky vkusně a otevřeně. Nebylo by laskavé přivádět manžele do nepříjemných pocitů nebo připomínat nějaká bolavá období z jejich dosavadního života. To už může do značné míry ovlivnit moderátor hry.

Kdy je ideální začít hrát

Rozhodně hru Boty nehrajte před svatebním obědem. Všichni by měli být v pohodové náladě, a to bez jídla dost dobře nejde. Moderátor by měl být domluvený se svatebčany a průběžně s nimi konzultovat ideálnost načasování.

Kdo by měl moderovat

Koho jako moderátora vybrat? Ideální variantou je rozený bavič. Někdo, kdo strhne všechny přítomné. Ideální možností je jeden ze svědků nebo z rodičů, kteří mohou přidat vhodný osobní zážitek se svatebčany.

Připravené otázky by měl moderátor znát dopředu. Stejně tak by měl správně zvolit jejich pořadí. Jednou z možností je nechat hru gradovat podle druhu otázek - od těch nejsnadnějších až k těm nejvtipnějším nebo nejintimnějším.